piątek, 4 września 2015

100 razy szybszy Internet?


100 razy szybszy Internet - czy to możliwe?

Okazuję się, że tak! Na dodatek twierdząca odpowiedź na to pytanie jest zasługą Polaków.  Naukowcy z Politechniki Lubelskiej stworzyli w pełni optyczny przełącznik fotoniczny. Efekt ich dwuletniej pracy, pozwoli nawet stukrotnie zwiększyć przesył danych w sieci.

W czym tkwi fenomen tego wynalazku? Krótko mówiąc, obecnie najczęściej korzysta się z przełączników optycznych elektronicznych, które łączą linie światłowodowe za pośrednictwem urządzeń optoelektronicznych. Sygnał optyczny zamieniany jest na elektroniczny, przełączanie wykonywane jest elektronicznie, po czym sygnał z powrotem zamieniany jest na optyczny i wprowadzany do światłowodu. Wiąże się to zarówno ze stratami amplitudy samego sygnału, jak i prędkości przełączania. Żeby wykluczyć straty, Polacy stworzyli w pełni optyczny przełącznik fotoniczny zapisany wewnątrz włókna światłowodowego.


Opisywany wynalazek to kilkanaście elementów połączonych ze sobą, zamkniętych w obudowie i podłączonych do komputera. Choć brzmi to niepozornie, urządzenie zrewolucjonizuje Internet. Nie tylko go przyspieszy, ale też skutecznie wyeliminuje wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne.  Wyobraźmy sobie, że czas ściągania filmu będzie liczony w sekundach!
Gratulujemy polskim naukowcom sukcesu. Miejmy nadzieję, że urządzenie szybko do nas dotrze.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wynalazek-polakow-radykalnie-przyspieszy-przesyl-danych-w-internecie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz